BIP
Aktualności

16.01.2017

W dniu 14.01.2017  r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu oraz w 1 Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy zostały przeprowadzone trzecie zajęcia z cyklu szkoleń z kobietami – ochotniczkami spoza resortu obrony narodowej w zakresie walki wręcz – samoobrony.

Samoobrona Kobiet to program 8 bezpłatnych, kilkugodzinnych szkoleń praktycznych dla pełnoletnich kobiet, które chcą nauczyć się i rozwijać umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu,  zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Celem projektu Samoobrona Kobiet jest popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.

Nauka walki wręcz została przeprowadzona na halach sportowych przez instruktorów walki wręcz oraz instruktorów wychowania fizycznego. Kolejne takie przedsięwzięcia planowane są w toruńskim Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia oraz w 1BLog w Bydgoszczy w następujących terminach: 04.02.2017 r., 04.03.2017 r., 01.04.2017 r., 06.05.2017 i 03.06.2017 r.

Zajęcia w CSAiU i 1BLog obserwowali przedstawiciele: WKU w Toruniu, kpt. Daniel Nykiel oraz ppor Monika Dudziak przedstawiciel WKU w Bydgoszczy - oficerowie odpowiedzialni za udzielanie informacji osobom zainteresowanym w/w szkoleniem.

 

mjr Jarosław BERLIŃSKI – WSzW w Bydgoszczy


Fotogaleria >>>